Aktualności

Biedronki w Szkole Podstawowej nr 1 w Lubartowie
2023-06-08W dniu 7 czerwca Biedronki udały się do Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubartowie na przedstawienie pt. „To nasza bajka” w wykonaniu rodziców i nauczycieli. Dzieci z zaciekawieniem oglądały historię Czerwonego Kapturka i innych postaci bajkowych. Fabuła przedstawienia przekazywała w sposób humorystyczny wartość prawdy, dobra i piękna, zachęcając do dbania o planetę Ziemię w aspekcie ekologicznym, udzielaniu pomocy potrzebującym i okazywaniu wzajemnego szacunku. Ponadto aktorzy przybierając role postaci bajkowych przypomnieli dzieciom znane bajki i baśnie. Wesołe gagi i poruszająca do tańca oprawa muzyczna wywołały niejednokrotnie uśmiech na twarzy wszystkich dzieciaków.
Po przedstawieniu Biedronki miały okazję zwiedzić szkołę oraz zasiąść po raz pierwszy w szkolnej ławce i poczuć się jak na prawdziwej lekcji oraz po raz kolejny zintegrować się z klasą IB, której uczniowie opowiedzieli kilka ciekawostek o tym jak przebiega dzień w szkole.
Przeczytaj: Biedronki w Szkole Podstawowej nr 1 w Lubartowie ...
Biedronki i Misie w Szkole Muzycznej
2023-06-08W dniu 6 czerwca grupa Biedronki i Misie wybrała się do Społecznej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Lubartowie. Celem wycieczki było zainteresowanie dzieci grą na instrumentach muzycznych i poznanie miejsca, gdzie takie zajęcia się odbywają. Dzieci zapoznały się z utworami znanych polskich kompozytorów zagranymi na fortepianie oraz na skrzypcach przez uczennice szkoły muzycznej. Po wprowadzeniu w świat muzyki dzieci miały okazję poznać fortepian „od środka” a także zobaczyć i usłyszeć inne instrumenty oraz zwiedzić sale, w których uczniowie zdobywają nowe umiejętności.
Dzieci chętnie uczestniczyły w lekcji muzycznej, tym bardziej, że mogły doświadczyć gry na niektórych instrumentach i zdobyć ciekawe informacje na ich temat.
Przeczytaj: Biedronki i Misie w Szkole Muzycznej ...
Przedstawienie „Kopciuszek” z okazji Dnia Dziecka
2023-06-05W dniu 5 czerwca 2023r. z okazji Dnia Dziecka w naszym przedszkolu odbyło wspaniałe przedstawienie pt. „Kopciuszek”. Aktorami, którzy wcielili się w role bohaterów znanej baśni Ch. Perraulta byli rodzice dzieci uczęszczających do naszego przedszkola. Piękna, kolorowa scenografia, bogate stroje, ciekawa oprawa muzyczna dopełniały wspaniałą grę aktorską naszych rodziców.
Przedstawienie wzbudziło w dzieciach wiele emocji, dzięki czemu na pewno pozostanie na długo w pamięci naszych przedszkolaków. Występ rodziców przed dziećmi był nie tylko wspaniałym prezentem z okazji Dnia Dziecka, ale także ważnym przekazem, mówiącym, że warto wierzyć w swoje marzenia, że zło zawsze zostanie ukarane, a dobro, które dajemy innym zawsze do nas powróci.
Występ zakończył się gromkimi brawami małej publiczności, rodzice zaś czekają na kolejną okazję, kiedy będą mogli zaprezentować swoje talenty całej społeczności przedszkolnej, a przede wszystkim swoim pociechom.
Całym sercem dziękujemy Rodzicom za chęć udziału w przedstawieniu, ogromne zaangażowanie i profesjonalne przygotowanie się do pełnionej roli. Jest to dla nas powód do dumy, że mamy tak ambitnych rodziców oraz motywacją do podejmowania kolejnych, podobnych działań.
Przeczytaj: Przedstawienie „Kopciuszek” z okazji Dnia Dziecka ...
DZIEŃ DZIECKA W NASZYM PRZEDSZKOLU
2023-06-02Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają młodsze i starsze przedszkolaki. W naszym przedszkolu był to dzień wyjątkowy, pełen życzeń, uśmiechów, radości i niespodzianek. Tego dnia pojawiło się mnóstwo atrakcji ,kolorowych balonów i baniek mydlanych, które rozweselały naszych milusińskich. Dominowały wesołe zabawy muzyczno-ruchowe, tańce przy muzyce oraz konkurencje sportowe w naszym ogrodzie przedszkolnym. W ten sposób uczciliśmy Dzień Dziecka pod hasłem RUCH TO ZDROWIE. Przedszkolaki bawiły się świetnie z ich twarzy nie schodził uśmiech, a cała impreza dostarczyła wielu emocji i niezapomnianych wrażeń. Nie obyło się bez pysznych lodów. Jeszcze raz życzymy wszystkim naszym dzieciom dużo radości i uśmiechu!
Przeczytaj: DZIEŃ DZIECKA W NASZYM PRZEDSZKOLU ...

DZIEŃ DZIECKA
2023-06-01Z okazji Dnia Dziecka chcemy Wam życzyć niekończącej się radości i śmiechu, nieustającej ciekawości świata i zapału do odkrywania nowych rzeczy. Niech każdy dzień dostarcza Wam wiele powodów do uśmiechu i przynosi nieskończenie wiele radosnych chwil.
ŻYCZĄ DYREKCJA, GRONO PEDAGOGICZNE I PRACOWNICY
PRZEDSZKOLA MIEJSKIEGO NR 2 W LUBARTOWIE

III Edycja Tańców I Przyśpiewek Ludowych ,, Kogucik"
2023-06-01
W dniu 31 maja 2023 roku odbyła się III Edycja Tańców I Przyśpiewek Ludowych ,, Kogucik", której organizatorem było Przedszkole Miejskie nr 2 i Przedszkole Miejskie nr 4. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem sprawował Burmistrz Miasta Lubartów. W festiwalu wzięły udział grupy taneczne z lubartowskich przedszkoli publicznych i niepublicznych. Wszystkie grupy zaprezentowały wysoki poziom umiejętności wokalnych i tanecznych. Celem festiwalu jest ocalenie od zapomnienia melodii i tańców ludowych oraz kultywowanie wśród najmłodszego pokolenia tradycji regionalnych i narodowych. Ponadto festiwal stwarza możliwość promowania talentów dzieci oraz daje wyraz kreatywności nauczycieli i co bardzo ważne, sprzyja integracji wszystkich środowisk przedszkolnych oraz gwarantuje dobrą zabawę.
Dziękujemy Panu Burmistrzowi za ufundowanie nagród głównych dla uczestników tego przedsięwzięcia. Składamy również podziękowanie Radzie Rodziców Przedszkola nr 2 i Przedszkola nr 4, które także zasponsorowały nagrody dla dzieci . Słowa podziękowania kierujemy do Kapeli ,,Lubartowiacy" za uświetnienie swoim występem III edycji festiwalu.
Przeczytaj: III Edycja Tańców I Przyśpiewek Ludowych ,, Koguci... ...
Jubileusz 480 lecia miasta Lubartów-występ Biedronek
2023-05-29 Przeczytaj: Jubileusz 480 lecia miasta Lubartów-występ Biedron... ...
RODZINNY KONKURS LITERACKI ,, MOJE MIASTO LUBARTÓW"
2023-05-29SZANOWNI PAŃSTWO,
Przedszkole Miejskie nr 2 w Lubartowie
zaprasza do udziału w naszym
Rodzinnym Konkursie Literackim ,, Moje Miasto Lubartów "
CELE KONKURSU RODZINNO LITERACKIEGO:
- Rozbudzanie wyobraźni dzieci, zachęcanie do zabawy słowem.
- Rozbudzanie wrażliwości literackiej i aktywności twórczej.
- Budzenie zainteresowania dzieci własną miejscowością.
- kształtowanie postaw patriotycznych;
- Kształtowanie umiejętności dostrzegania piękna i oryginalności swojego regionu.
- Zapoznanie dzieci z zabytkami, budowlami charakterystycznymi dla miejscowości, w której mieszkają.
- Uświadamianie, że każdy może stworzyć coś niepowtarzalnego, swojego
Regulamin do pobrania:
RODZINNY Konkurs literacki Moje Miasto Lubartów.doc
Przeczytaj: RODZINNY KONKURS LITERACKI ,, MOJE MIASTO LUBA... ...

Spektakl muzyczny "Łąka nad rzeką"
2023-05-26W dniu 26 maja w naszym przedszkolu odbywała się uroczystości z okazji Dnia Mamy i Taty, podczas której grupa „Pszczółki” zaprezentowała spektakl muzyczny "Łąka nad rzeką". Dzieci bardzo się starały, żeby pięknie podziękować rodzicom za miłość, cierpliwość i troskę. Podczas przedstawienia nie zabrakło wzruszeń i ukradkiem ocieranych łez Po pięknym występie artystycznych przedszkolaki wręczyły swoim rodzicom wykonane własnoręcznie upominki. Uroczystość z okazji „Dnia Mamy i Taty” dostarczyła wszystkim wiele radości i szczęścia.
Przeczytaj: Spektakl muzyczny "Łąka nad rzeką" ...
Program Przyjaciele Zippiego
2023-05-25Od września 2023 roku w naszym przedszkolu w najstarszej grupie wiekowej realizowany był program „Przyjaciele Zippiego”.
Jest to międzynarodowy program promocji zdrowia psychicznego dla dzieci, który kształtuje i rozwija umiejętności psychospołeczne u małych dzieci. Uczy różnych sposobów radzenia sobie z trudnościami i wykorzystywania nabytych umiejętności w codziennym życiu oraz doskonali relacje dzieci z innymi ludźmi. Nie koncentruje się on na dzieciach z konkretnymi problemami czy trudnościami, ale promuje zdrowie emocjonalne wszystkich małych dzieci.
Kim jest tytułowy Zippi? To postać (a konkretnie sympatyczny patyczak), wokół której zbudowane są wszystkie scenariusze kolejnych spotkań z przedszkolakami. Z Zippim dzieci z grupy "Biedronki" spotykały się raz w tygodniu. Zippi przeżywa sytuacje, z którymi każde dziecko prędzej czy później spotka się w swoim dziecięcym, a potem dorosłym życiu. Wspólnie z Zippim dzieci uczyły się rozpoznawać, co człowiek czuje w konkretnej chwili, czym można go zranić i co zrobić, by tego uniknąć. Każda sytuacja problemowa pokazuje dzieciom, że nie ma sytuacji bez wyjścia, a z każdej jest właściwie kilka wyjść.
Bohaterowie przeżywają różne emocje dobrze znane małym dzieciom. Każde opowiadanie jest barwnie zilustrowane i uzupełnione zadaniami takimi jak rysowanie, odgrywanie ról i zabawy.
Program składał się z sześciu części:
Uczucia
Dzieci omawiały uczucia – smutku, szczęścia, złości, zazdrości i zdenerwowania. Uczyły się mówienia o własnych uczuciach, o tym jak czują się w różnych sytuacjach oraz poznawały sposoby poprawiania własnego samopoczucia.
Komunikacja
Dzieci uczyły się skutecznej komunikacji, wysłuchiwania innych oraz tego jak prosić o pomoc i mówić to, co chce się powiedzieć, nawet w niesprzyjających okolicznościach. Podczas tej części nawet „ciche” dzieci otwierały się w czasie spotkań ucząc się wyrażać siebie.
Nawiązywanie i zrywanie więzi
Dzieci uczyły się o przyjaźni. Jak nawiązywać i utrzymywać przyjaźnie, jak radzić sobie z samotnością i odrzuceniem. Uczyły się jak mówić przepraszam i jak godzić się z przyjacielem po sprzeczce.
Rozwiązywanie konfliktów
Dzieci uczyły się rozwiązywania konfliktów oraz akceptowania swojej odmienności. Ta część dot. w szczególności, problemu prześladowania i tego, co dzieci mogą zrobić, jeśli ktoś je prześladuje lub jest prześladowany.
Przeżywanie zmiany i straty
Dzieci uczyły się radzenia sobie ze zmianami, zarówno wielkimi jak i małymi. Największą zmianą ze wszystkich możliwych, jest czyjaś śmierć. Mimo, że dorośli często twierdzą, że śmierć jest bardzo trudnym tematem do rozmowy, to jednak małe dzieci bardzo rzadko tak uważają. Chętnie wykorzystują okazję do otwartego mówienia na temat, który stał się tabu dla wielu dorosłych.
Dajemy sobie radę
Ostatnia część stanowi podsumowanie wszystkiego, czego dzieci nauczyły się do tej pory. Właśnie tu wracamy do różnych sposobów radzenia sobie, pomagania innym oraz adaptowania się do nowych sytuacji. Końcowe spotkanie jest swego rodzaju świętowaniem, połączonym z wręczeniem dyplomów.
Każda część zawiera odrębne opowiadanie. Opowiadania prezentują bohaterów w okolicznościach dobrze znanych małym dzieciom takich jak: przyjaźnienie się, zdobywanie i tracenie przyjaciół, prześladowanie, radzenie sobie ze zmianą i stratą. Każde opowiadanie jest zilustrowane przy pomocy zestawu barwnych obrazków i uzupełnione zadaniami, takimi jak rysowanie, odgrywanie ról i zabawy.
Podstawowe założenie, jaki przyświeca programowi Przyjaciele Zippiego jest bardzo proste - jeśli małe dzieci nauczą się, jak radzić sobie z trudnościami, to w okresie dorastania i dorosłości, powinny lepiej radzić sobie z problemami i kryzysami. Jedną z ważnych cech programu jest to, że został stworzony jako program uniwersalny, w przeciwieństwie do innych programów, które koncentrują się na pomocy dzieciom doświadczającym konkretnych problemów lub trudności. Ten program może pomóc wszystkim dzieciom poprzez dbałość ich o zdrowie psychiczne. Program Przyjaciele Zippiego nie mówi dzieciom, co robić, ani nie mówi: „To rozwiązanie jest dobre a tamto złe”. Natomiast zachęca dzieci do analizowania i zastanawiania się nad sobą. Nie koncentruje się wyłącznie na pomaganiu dzieciom jak radzić sobie z ich problemami, ale pokazuje, jak ważne jest rozmawianie z innymi, kiedy odczuwamy smutek lub złość, jak również jak ważne jest słuchanie innych. Afirmuje dziecięce zdolności zarówno w zakresie udzielania pomocy, jak i korzystania z udzielanego wsparcia. Po całorocznych spotkaniach „Biedronki” pożegnały się z Zippim i jego przyjaciółmi.
Przeczytaj: Program Przyjaciele Zippiego ...